7084 Pincehely, Kossuth L. u. 44. - Google térkép  |  Tel +36 74 526 011

e-mail:  korallpatika@t-online.hu

A A A

A bélflóra egyensúlya alatt azt értjük, hogy a szervezetben a jótékony és a nem kívánatos baktériumok aránya megfelelő. A jótékony baktériumok szerepe egészségünk védelmében egyértelmű, ugyanakkor a nem kívánatos baktériumokra (kis mértékben) de szintén szükségünk van ellenállóképességünk fenntartásához. Ha bármilyen okból antibiotikum-kezelést kapunk, az orvos kiegészítésként probiotikum szedését írja fel, mert az antibiotikumok megbonthatják a bélfóra egyensúlyát.
Patikánk az alábbi probiotikum készítményeket ajánlja:

grecsina annaGombák és baktériumok, élő mikroorganizmusok, amelyek pozitív hatással vannak a szervezetünkre, összefoglaló néven probiotikumoknak nevezzük őket a mindennapokban. Számtalan formában körbevesznek minket, gyakran nem is vagyunk tudatában, hogy táplálkozásunk során egy-egy ártatlan joghurt elfogyasztásával bejuttatjuk őket szervezetünkbe jótékony hatást kiváltva bélflóránkban. A probiotikumokról, működési elvükről, szervezetre gyakorolt hatásukról, különböző fajtáiról egy korábbi kedves interjúalanyunkkal, dr. Grecsina Anna gyógyszerésszel beszélgettünk.

belflora 1Velünk él és alakul születésünktől fogva, befolyásolja egészségünk, közérzetünk alakulását, mégsem ismerjük eléggé.
A bélflóra a bélrendszerben élő mikróbák együttese, melynek tagjai mintegy ezer fajhoz tartoznak, elsősorban baktériumok, valamint gombák és egyéb mikroorganizmusok. Legalább annyi sejt alkotja, mint egész testünket.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg

Mikrobiom2Az emberi szervezet több baktériumot, vírust és gombát tartalmaz, mint amennyi emberi sejtet. A mikrobiom (normálflóra) az emberi testben egészségesen is megtalálható baktériumok, archeák (ősbaktériumok), vírusok és gombák összessége, amelyekkel szervezetünk sejtjei együtt élnek.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: EGÉSZSÉGVonal

DrKissZsuzsanna2A nyaralás során jelentkező szezonális bőrfertőzésekre, illetve a leggyakrabban előforduló bőrt érintő gombásodásra helyezzük a hangsúlyt a dr. Kiss Zsuzsanna bőrgyógyász szakorvossal készült interjúnkban. A doktornő 1986-ban végzett a Semmelweis Egyetem általános orvosi karán, majd 4 évvel később szintén Budapesten bőrgyógyászatból szakvizsgázott. Fő profilként a klasszikus bőrgyógyászati ellátás területével - ezen belül elsősorban az allergiás, ekcémás problémákkal - foglalkozik.